Hoşgeldiniz.. Bugün

head-reklam1

Ana Sayfa Ana Manşet İzmir’i su bastı 09.05.2013 18:26
İzmir’i su bastı

İzmir’de şiddetli yağış

İzmir’de akşam saatlerinde etkili olan şiddetli yağış hayatı olumsuz etkiledi. Şehrin bazı noktalarında su baskınları yaşandı, ulaşımda aksamalar yaşandı.

st galeri img İzmiri su bastı
YAĞIŞ zaman zaman şiddetini arttırarak sürüyor. Aniden bastıran sağanak yağmur ve olumsuz hava koşulları nedeniyle Almanya’dan gelen Lufthansa havayollarına ait bir uçak Adnan Menderes yerine askeri amaçla kullanılan Çiğli Havaalanı’na saat 17.00 sıralarında iniş yaptı. Uçağın Adnan Menderes’i pas geçmediği, kaptan pilotun olumsuz hava koşullarını değerlendirip Çiğli’ye iniş yaptığı belirtildi. Bu sırada yine Adnan Menderes’e inmesi gereken Atlas Jet ve Türk Hava Yolları’na ait iki uçağın ise pas geçtiği, yaklaşık 10 dakika sonra sorunsuz olarak Adnan Menderes’e indiği bildirildi.
Çiğli’de yakıt ikmali hapan Lutfhansa uçağının, havalanarak Adnan Menderes’e geleceği, yolcularını indirip, bekleyen yolcularını alarak Almanya’ya döneceği kaydedildi.


METEOROLOJİ UYARMIŞTI
Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden öğle saatlerinden itibaren Manisa, Denizli, Uşak’ın batı kesimleri ile İzmir, Aydın ve Muğla’nın iç kesimlerinde kuvvetli (20-50mm) ve yer yer çok kuvvetli (50-75mm) sağanak ve gökgürültülü sağanak sağanak yağışın beklendiğini açıkladı. Meydana gelebilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, dolu, yağış anında kuvvetli rüzgar, yıldırım, heyelan vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi. (DHA)


Sosyal Medya
Paylaş
Fikstür
ISTANBUL için Hava Durumu
ISTANBUL